از «آن هفته‌نامه» تا «این هفته‌نامه»

محمدمهدی جعفری زاده/ تولد طلوع در ۱۸ بهمن ۱۳۷۴ با ترتیب انتشار «هفتگی» و در چهار صفحه در شهرستان فرهنگ‌پرور کازرون رقم خورد. آن زمان تا چند سال؛ «طلوع » تنها «هفته نامه» شهرستان کازرون بود و در استان فارس، نیز دو روزنامه منتشر می‌شد و بقیه نشریات، ماهنامه و فصلنامه و… بودند.
«طلوع » در حالی در یک شهرستان -که مرکز استان نبود- متولد شد که هیچ امکاناتی (به تمام معنا) در این شهر وجود نداشت. شرح جزییات این ماجرا، فرصت دیگری را می‌طلبد. به هر تقدیر با همه سختی‌ها، طلوع، تا نیمه اول سال ۱۳۸۲ همچنان در قالب «هفته نامه» منتشر می‌شد، سپس مسیر «دو شماره در هفته» و «روزنامه» را در پیش گرفت.
اما در شهریور ماه سال جاری در کنار «روزنامه طلوع»، شاهد تولد یک «هفته‌نامه دیگر» برای مردم فهیم شهرستان کازرون بودیم که در قامت «هفته‌نامه طلوع جنوب» و در هشت صفحه تمام رنگی، خود را نمایان ساخت. از «آن» هفته‌نامه سال ۱۳۷۴ تا «این» هفته‌نامه ۱۳۹۶ بیش از ۲۲ سال فاصله وجود دارد که هر کدام می‌تواند در تاریخ شهرستان کازرون، برگ افتخاری برای همشهریان بزرگوارمان باشد.
به بهانه ۱۸ بهمن سالروز تولد طلوع، و پس از ۲۲ سال تجربه فعالیت مطبوعاتی، نگاهی با شوق به این هفته‌نامه می‌اندازیم تا «تفاوت‌ها و تحولات جامعه» را در «نگرشها و بینشها» ببینیم و در این بالندگی فرهنگی، خداوند را شاکر باشیم.
یقینا هرجا که قلم، میداندار باشد و بتواند با آزادی و اندیشه سترگ، بر سینه کاغذ بنگارد ماحصل آن، تولد اندیشه‌هایی خواهد بود که دنیایی جدید را نوید داده و به پالایش و غربال داشته‌های بشر بشارت می‌دهد. قلم، همه بت‌های درون و بیرون انسان‌ها را متلاشی کرده و راه را برای آینده‌ای روشن، هموار می‌سازد.
«روزنامه طلوع و هفته‌نامه طلوع جنوب» با چنین اهداف متعالی انتشار یافته و می‌یابد و امیدوار است که بتواند در تحولات مثبت و انسان‌ساز و جامعه‌ساز آینده، نقش‌آفرین باشد.
از همه عزیزان بزرگواری که در این سالیان طولانی، به صورت‌های مختلف از «طلوع» حمایت کرده و دست همکاری و همفکری به ما داده‌اند، متواضعانه تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم.
اندیشه تان تابنده باد.

2 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *